Sobota 25. listopadu 1989 Den sedmý

Občanské fórum vydalo v 04.30 hod. prohlášení k personálním změnám v předsednictvu ÚV KSČ. Zde se zdůrazňuje, že provedené změny jsou nedostatečné, vedou ke zneklidnění a pochybnostem zda strana pochopila krizi, že ve vedení KSČ zůstávají lidé, jejichž odchod OF žádá.
Vůli stoupenců OF vyjádří manifestace v sobotu ve 14 hod. na Letenské pláni. Prohlášení bylo zakončeno výzvou k účasti na generální stávce 27.11. od 14 hod. a výzvou k vytrvalosti a stupňování tlaku na vedení KSČ.

Pontifikální mše u příležitosti svatořečení Anežky Přemyslovny se v katedrále sv. Víta na Pražském hradě účastnilo 7 000 lidí. Kardinál Tomášek zde mj. potvrdil, že církev „stojí za lidem“. Mši přenášela ČST.

Prezident republiky G. Husák zastavil trestní stíhání proti J. Čarnogurskému, M. Kusému, J. Rumlovi, P. Uhlovi, R. Zemanovi. Prominul trest odnětí svobody I. Jirousovi, I. Polanskému a F. Stárkovi.

V Olomouci v sobotu, v rámci akce „Vývoz mozků“ vyjíždí na Ostravsko asi 400 studentů UP s cílem přesvědčit horníky,hutníky a ostatní pracující, aby podpořili studenty a vstoupili v pondělí do manifestační generální stávky od 12 do 14 hodin. Další studenti jedou zvláštním vlakem do Prahy na obří demonstraci na Letenské pláni. Demonstrace v 17:00 u Trojice se stala již samozřejmou součástí těchto dnů…

Text: archív Totalita.cz, Přetlak, naše vlastní vzpomínky sdílené zde.
Foto: P. Zatloukal